Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

ZASŁONY ZACIEMNIAJĄCE

Śpij dobrze - postaw na zasłony zaciemniające!

Zasłony blackout, czyli zasłony zaciemniające, są coraz częściej wybierane przez klientów ze względu na ich wysoką skuteczność w ochronie pomieszczeń przed światłem. Ich właściwości zaciemniające spowodowane są bardzo gęstym splotem materiału przy zastosowaniu odpowiedniej gramatury.

Zasłony dostępne są w różnych kolorach – stonowanych, żywych i takich pomiędzy, posiadamy też zasłony zaciemniające ozdobione nadrukowanymi wzorami. Zazwyczaj są to wzory kwiatowe, które stały się modnym motywem w ostatnim czasie i zapewniają wnętrzu przytulny charakter.

Białe zasłony zaciemniające - czy to możliwe?

Wszystkich wątpiących zapewniamy, że zasłony zaciemniające w jasnych kolorach, a nawet białe, dają taki sam efekt jak zasłona czarna, granatowa czy bordowa. Czasem nawet jasna zasłona będzie lepszym wyborem, bo nie będzie tak przytłaczać pomieszczenia, zwłaszcza małego. Wiemy jednak, że wybór koloru zasłony jest przede wszystkim uzależniony od wystroju wnętrza i preferencji kupującego, dlatego oferta kolorystyczna naszych zasłon jest niezwykle szeroka.

Jak funkcjonują zasłony zaciemniające?

Zasłony zapewniające wysoki stopień zaciemnienia mają zwykle 210 GSM i więcej. Kwestia gramatury jest ważna, bo im wyższa gramatura, tym lepsze właściwości zaciemniające. W MyKaliad Home gęstość splotu 210 GSM posiadają m.in. zasłony PARISA, ANN, DIADEM, ELIE, LOGAN i MALVIA. 215 GSM mają zasłony blackout PIERRE. Zasłony AINA i EBRU osiągają 230 GSM, a zasłony ROSSIE 250 GSM. Zasłony zaciemniające EVELYNE mają 220+280 GSM.

Dodatkową zaletą zasłon o wysokiej gramaturze jest to, że są odporniejsze na zagniecenia, więc można uniknąć ich prasowania. Nie ma też problemu z ich czyszczeniem, pielęgnacja jest bardzo łatwa. Gotowe zasłony zaciemniające są zatem szybkie w montażu i łatwe w pielęgnacji! 

W przypadku zasłon o gramaturze powyżej 300GSM niekoniecznie mamy już do czynienia z zaciemnieniem, za to tkanina jest przyjemna w dotyku, mięsista i delikatnie połyskliwa - są to zasłony welwetowe, o charakterystycznej miękkości.

Dodatkowe atuty zasłon zaciemniających

Oprócz podstawowej cechy zaciemniania zasłony blackout mają jeszcze kilka innych zalet. Zasłony w zależności od pory roku spełniają dwie funkcje. Zimą zatrzymują ciepło, a latem chronią przed nagrzaniem się pomieszczenia. Wysoka gramatura zasłony w dość dużym stopniu zapewnia izolację akustyczną, mimo że za nieprzepuszczalność hałasu odpowiada okno, to dodatkowa warstwa ochronna podnosi jej skuteczność. Taka zasłona zapewni lokatorom więcej intymności.

Zasłony gotowe zaciemniające dostępne są na taśmach marszczących oraz na przelotkach. Wykonane są z różnych tkanin oraz występują w różnych rozmiarach. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zasłon typu blackout.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl